Odzież to też wizerunek Twojego biznesu…

Fartuchy laboratoryjne, fartuszki lekarskie, tuniki to odzież, która wymaga specjalnego traktowania z różnych powodów. Z uwagi często charakterystyczny rodzaj plam takich jak zabrudzenia biologiczne, krew, odczynniki chemiczne bądź materiał używany w gabinetach stomatologicznych wymagają one zastosowania odpowiednich środków detaszerskich. LERAM przez wiele lat doświadczeń posiada specjalistyczne środki pozwalające nam usuwać plamy charakterystyczne dla tego sektora. Zdajemy sobie sprawę z tego że wizerunek kształtuje w dużej mierze ubiór, dlatego też fasonowaniu odzieży poświęcamy należytą uwagę.

Technologia prania

Dla każdego klienta dobieramy odpowiednią technologię prania w zależności od zabrudzeń występujących na jego odzieży. Dzięki temu że posiadamy sprzęt do prania chemicznego i wodnego, jesteśmy w stanie dobrać technologię do każdego rodzaju zabrudzeń. Nasz park maszynowy oraz zastosowana technologia pozwala usuwać plamy charakterystyczne dla sektora medycznego: krew, odczynniki chemiczne, materiał dentystyczny, środki kosmetyczne.

Serwis

Odzież medyczna często ulega rozerwaniu, fartuchy laboratoryjne podczas kontaktu z chemikaliami dziurawią się. Rozdarcia materiału czy uszkodzenia zamków, nap nie muszą eliminować odzieży z użytku. Nasza firma oferuje swoim klientom usługę naprawy garderoby, dzięki czemu wydłuża się jej żywotność

Logistyka

Posiadamy własną, dostosowaną do potrzeb przewożenia odzieży flotę samochodów. Korzystając z naszych usług nie musicie Państwo martwić się o logistyke z nią zwiazaną. Dla klientów posiadających oznaczoną odzież w standardzie LERAM możemy zapewnić także oddzielne pakowanie odzieży np. na pracownika oraz rozkładanie jej do szafek.

Identyfikacja odzieży

W ramach naszych usług możemy zaoferować Państwu znakowanie odzieży trwałymi, odpornymi na pranie oraz warunki atmosferyczne etykietami. Dzięki temu uzyskujemy pewność że odzież zawsze wróci do swojego właściciela oraz zyskujemy dostęp do usług ewidencji odzieży roboczej oferowanych przez naszą firmę.

Ewidencja odzieży

Odzież oznakowana w standardzie LERAM może być właczona do ewidencji prowadzonej przez nasze przedsiębiorstwo. Dzięki temu uzyskacie Państwo wiele przydatnych informacji o tym jaki pracownik i ile pierze odzieży roboczej, kiedy była ona w praniu, ilukrotnie została wyprana (ważne np. w przypaku kiedy certyfikat wystawiony jest na określoną liczbę prań). Dodatkowo może ona posłużyć faktycznej ewidencji ilości odzieży w posiadaniu pracownika.

Ekologia

Nasz park maszynowy umożliwia pranie odzieży w obiegu zamkniętym zawierającej zabrudzenia z metali ciężkich oraz chemikalii, które nie mogą trafić do ścieków. Posiadamy także możliwości do prania odzieży medycznej, zabrudzonej czynnikami biologicznymi. Wdrożone mamy procedury umożliwiające odpowiedzialne gospodarowanie odpadami pozostałymi po praniu.

Uproszczony schemat postępowania z odzieżą robocza w LERAM