Zaufaj ekspertom w praniu odzieży roboczej…

Zajmujemy się praniem odzieży roboczej od 1995 roku. Obecnie posiadamy dedykowaną do tego celu pralnie ze specjalnie dostosowanym parkiem maszynowym oraz opracowaną technologią. Dzięki poważnemu podejściu do naszego biznesu jesteśmy jednym z liderów tej branży w województwie pomorskim. Obecnie obsługujemy ponad 23 000 pracowników naszych klientów. Niewątpliwym atutem naszej działalności jest kompleksowość usług. Oprócz specjalistycznego prania odzieży roboczej oferujemy jej naprawy, serwis oraz pełną ewidencję.

Korzystając z naszych usług nie musicie Państwo poświęcać swojego cennego czasu na obsługę procesów związanych z odzieżą roboczą.

Technologia prania

Dla każdego klienta dobieramy odpowiednią technologię prania w zależności od zabrudzeń występujących na jego odzieży. Dzięki temu że posiadamy sprzęt do prania chemicznego i wodnego, jesteśmy w stanie dobrać technologię do każdego rodzaju zabrudzeń

Serwis

Odzież robocza użytkowana jest często w ciężkich warunkach co sprawia że jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Rozdarcia materiału czy uszkodzenia zamków, nap nie muszą eliminować odzieży z użytku. Nasza firma oferuje swoim klientom usługę naprawy garderoby, dzięki czemu wydłuża się jej żywotność

Logistyka

Posiadamy własną, dostosowaną do potrzeb przewożenia odzieży flotę samochodów. Korzystając z naszych usług nie musicie Państwo martwić się o logistyke z nią zwiazaną. Dla klientów posiadających oznaczoną odzież w standardzie LERAM możemy zapewnić także oddzielne pakowanie odzieży np. na pracownika oraz rozkładanie jej do szafek.

Identyfikacja odzieży

W ramach naszych usług możemy zaoferować Państwu znakowanie odzieży roboczej trwałymi, odpornymi na pranie oraz warunki atmosferyczne etykietami. Dzięki temu uzyskujemy pewność że odzież zawsze wróci do swojego właściciela oraz zyskujemy dostęp do usług ewidencji odzieży roboczej oferowanych przez naszą firmę.

Ewidencja odzieży

Odzież robocza oznakowana w standardzie LERAM może być właczona do ewidencji prowadzonej przez nasze przedsiębiorstwo. Dzięki temu uzyskacie Państwo wiele przydatnych informacji o tym jaki pracownik i ile pierze odzieży roboczej, kiedy była ona w praniu, ilukrotnie została wyprana (ważne np. w przypaku kiedy certyfikat wystawiony jest na określoną liczbę prań). Dodatkowo może ona posłużyć faktycznej ewidencji ilości odzieży w posiadaniu pracownika.

Ekologia

Nasz park maszynowy umożliwia pranie odzieży w obiegu zamkniętym zawierającej zabrudzenia z metali ciężkich oraz chemikalii, które nie mogą trafić do ścieków. Posiadamy także możliwości do prania odzieży medycznej, zabrudzonej czynnikami biologicznymi. Wdrożone mamy procedury umożliwiające odpowiedzialne gospodarowanie odpadami pozostałymi po praniu.

Uproszczony schemat postępowania z odzieżą robocza w LERAM