Specjalistyczna odzież robocza wymaga specjalistycznej konserwacji…

Od wielu lat zajmujemy się praniem oraz serwisem odzieży specjalistycznej. Odzież spawalnicza, antyelektrostatyczna, trudnopalna, strażacka czy chemioodporna może być z powodzeniem oddawana do naszej firmy. Posiadamy niezbędne środki piorące pozwalające na utrzymanie oraz odnowienie impregnacji na odzieży. Naprawy i inne czynności serwisowe dokonywane są w taki sposób aby odzież nie straciła swoich właściwości.

Technologia prania

Odzież specjalistyczna prana jest w naszym zakładzie wedle technologii dopasowanej do ich właściwości. Niewłaściwe pranie może doprowadzić do uszkodzeń powodujących utratę cech antyelektrostatyczności chemioodporności czy też zmycie impregnatów nadających im trudnopalność. Tylko odpowiednia konserwacja odzieży roboczej gwarantuje utrzymanie jej właściwości ochronnych. Dzięki systemowi pozwalającemu na ewidencję ilości prań wiemy kiedy taka odzież powinna zostać wymieniona lub ponownie zaimpregnowana. Przykładowo dla odzieży trudnopalnej jest to około 20 prań.

Serwis

Odzież robocza użytkowana jest często w ciężkich warunkach co sprawia że jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Rozdarcia materiału czy uszkodzenia zamków, nap nie muszą eliminować odzieży z użytku. Niemniej naprawa odzieży specjalistycznej jest bardziej wymagająca. Do napraw należy zastosować specjalne nici, należy też wykonywać je w dopuszczalnym zakresie. Dzięki naszemu doświadczeniu dokonujemy dla naszych klientów takowych napraw w ramach regulacji normatwnych.

Logistyka

Posiadamy własną, dostosowaną do potrzeb przewożenia odzieży flotę samochodów. Korzystając z naszych usług nie musicie Państwo martwić się o logistyke z nią zwiazaną. Dla klientów posiadających oznaczoną odzież w standardzie LERAM możemy zapewnić także oddzielne pakowanie odzieży np. na pracownika oraz rozkładanie jej do szafek.

Identyfikacja odzieży

W ramach naszych usług możemy zaoferować Państwu znakowanie odzieży roboczej trwałymi, odpornymi na pranie oraz warunki atmosferyczne etykietami. Dzięki temu uzyskujemy pewność że odzież zawsze wróci do swojego właściciela oraz zyskujemy dostęp do usług ewidencji odzieży roboczej oferowanych przez naszą firmę.

Ewidencja odzieży

Odzież robocza oznakowana w standardzie LERAM może być właczona do ewidencji prowadzonej przez nasze przedsiębiorstwo. Dzięki temu uzyskacie Państwo wiele przydatnych informacji o tym jaki pracownik i ile pierze odzieży roboczej, kiedy była ona w praniu, ilukrotnie została wyprana (ważne np. w przypaku kiedy certyfikat wystawiony jest na określoną liczbę prań). Dodatkowo może ona posłużyć faktycznej ewidencji ilości odzieży w posiadaniu pracownika. W przypadku odzieży specjalistycznej ewidencja prania jest elementem kluczowym ze względu na ograniczenia co do ich ilości. Każde ubranie impregnowane ma określoną liczbę prań jakie można wykonać, po przekroczeniu tej liczby traci swoje właściwości. Dzięki naszemu systemowi możemy taką odzież oddzielać aby uniknąć ponownego jej wydania klientowi.

Ekologia

Nasz park maszynowy umożliwia pranie odzieży w obiegu zamkniętym zawierającej zabrudzenia z metali ciężkich oraz chemikalii, które nie mogą trafić do ścieków. Posiadamy także możliwości do prania odzieży medycznej, zabrudzonej czynnikami biologicznymi. Wdrożone mamy procedury umożliwiające odpowiedzialne gospodarowanie odpadami pozostałymi po praniu.

Uproszczony schemat postępowania z odzieżą robocza w LERAM